Oct Sep Oktobris 2018 Oct Nov
P O T C P S Sv
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Latvijas Republikas Finanšu ministrija
Smilšu iela 1, Rīga
LV-1919, Latvija

Tel.: +371-67095405
Fakss: +371-67095503
E-pasts: pasts@fm.gov.lv
info@fm.gov.lv

Saziņai ar mājaslapas redaktoru: info@fm.gov.lv

Atklāj vērienīgu stipendiju programmu — vairāk nekā 400 000 eiro atbalsts spožākajiem absolventiem 26/04/2017

Gatavojoties Latvijas valsts simtgadei, Finanšu ministrija un VAS “Latvijas Loto” atklāj unikālu projektu — lielo Simtgades loteriju, kas ir līdz šim nozīmīgākais nacionālās momentloterijas projekts un ietver vērienīgu stipendiju atbalsta programmu spožākajiem vidējās izglītības iestāžu absolventiem. Kopumā divu gadu laikā plānots novirzīt vairāk nekā 400 000 eiro no Simtgades loterijas ieņēmumiem tālejošam labdarības mērķim.  

Raimonds Vējonis, Latvijas Valsts prezidents: “Latvijas lielākā vērtība ir mūsu cilvēki, un jo īpaši mums jādomā par Latvijas jaunajiem cilvēkiem, kuri Latviju mīlēs, cienīs un veidos nākamajā simtgadē. Šodien uzsāktā stipendiju programma un ar to saistītā Simtgades loterija ir mūsu katra iespēja ieguldīt Latvijas nākotnē, mūsu talantīgajos un gudrajos jauniešos. Izmantosim šo iespēju!”

Dana Reizniece-Ozola, finanšu ministre: “Atbalsts jauniem un radošiem talantiem ir liela vērtība, un svarīgi to vairot un stiprināt. Tā ir labākā dāvana Latvijai valsts simtgadē. Tāpēc man ir liels prieks, ka sadarbībā ar “Latvijas Loto” un ar Izglītības un zinātnes ministrijas atbalstu varam īstenot skolēnu skaita ziņā līdz šim vērienīgāko stipendiju projektu Latvijā. Stipendiju atbalsta fondu veido ieņēmumi no Simtgades loterijas — ikviens izlozes dalībnieks ar savu pirkumu piedalās šīs unikālās dāvanas Latvijai veidošanā.”

2018. un 2019. gadā atbalsta stipendiju 500 eiro apmērā saņems katras Latvijas vidējās izglītības iestādes vienas izlaiduma klases spožākais absolvents. Stipendija tiek piešķirta par mācību sasniegumiem, aktīvu sabiedrisko darbu, iesaistīšanos mākslinieciskajā pašdarbībā un sporta aktivitātēs, kā arī par ieguldījumu izglītības iestādes attīstībā.

Kārlis Šadurskis, izglītības un zinātnes ministrs: “Stipendiju atbalsts jaunajiem talantiem ir nozīmīgs atspēriena punkts ceļā uz savu talantu pilnveidošanu, tostarp uz tālākizglītības apgūšanu vai savu prasmju attīstīšanu. Simtgades loterijas stipendiju atbalsta programma būs būtisks starta kapitāls ikvienam jaunietim, īpaši noderīgs jauniešiem reģionos.”

Latvijas valsts Simtgades loterija ir līdz šim nozīmīgākais nacionālās momentloterijas projekts “Latvijas Loto” vēsturē ar kopējo apgrozījumu 5 miljonu eiro apmērā, kur laimestu fonds ir 3,2 miljoni eiro.

Maija Kubli, “Latvijas Loto” valdes priekšsēdētāja: “Simtgades loterija ir līdz šim nozīmīgākais nacionālās momentloterijas projekts “Latvijas Loto” vēsturē. Tā ir pirmā reize, kad mums ir iespēja daļu ieņēmumu novirzīt konkrētam labdarības mērķim. Pasaulē šādas iniciatīvas ir ļoti populāras, tagad tas iespējams arī Latvijā. Pateicoties Finanšu ministrijas iniciatīvai, mums ir iespēja novirzīt līdzekļus spožāko jauniešu atbalsta stipendijām, un ceram, ka šī iniciatīva būs labs sākums turpināt šāda veida atbalstu arī citiem cēliem mērķiem.”

Simtgades loterija ir unikāla ar loterijas biļešu dizainu, kura tapšanā piedalījās spilgti dažādu paaudžu un tautā mīlēti Latvijas mākslinieki. Simtgades loterija tiks atklāta ar Džemmas Skulmes darbu no cikla “Kariatīdes”, tai sekos Daces Lielās jūras gleznojums, Frančeskas Kirkes trīs dažādu Latvijas novadu līgavu vainagu attēlojums, Vilipsōna “Meitene-arfa” un Kristīnes Luīzes Avotiņas “Dzīves pamats”. Visi meistaru mākslas darbi ataino Latvijas tautas vērtības — cilvēkus, tradīcijas, dabu, vēsturi. Loterijas biļetes māksliniecisko daļu būs iespējams atdalīt no spēles daļas un saglabāt kolekcijai mākslas darba reprodukciju pastkartes izmērā. Simtgades loterijas biļetes tirdzniecībā tiks ieviestas pakāpeniski. Vienlaicīgi tirdzniecībā nebūs pieejami visi biļešu dizaini.

Kopumā Simtgades loterijas sērijā būs 1 miljons biļešu, ko varēs iegādāties gan elektroniski, gan papīra formātā. Vienas biļetes cena — 5 eiro. Rekordliels laimestu fonds — 65 % no loterijas kopējās vērtības, turklāt lielāko laimestu — 100 000 eiro — varēs atrast 4 biļetēs.

Simtgades loterija ir daļa no “Latvijas Loto” iniciatīvas veidot Latvijas vērtību virtuālo muzeju. Tā mērķis ir apkopot visu labo, kas pagātnē veidojis mūsu Latviju un turpina to darīt joprojām. Projekta ietvaros ikviens aicināts papildināt šo Latvijas simtgades vērtību sarakstu interneta vietnē www.simtgadesvertibas.lv un kopā izveidot unikālu dāvanu Latvijai valsts 100. dzimšanas dienā. Savas vērtības Latvijas valsts simtgades virtuālajam vērtību muzejam jau pievienojuši Latvijas Valsts prezidents Raimonds Vējonis, finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola, izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis, “Latvijas Loto” valdes priekšsēdētāja Maija Kubli un māksliniece Džemma Skulme.

“Latvijas Loto” ir Latvijas nacionālais loteriju uzņēmums, un tā vienīgais īpašnieks ir Latvijas valsts. “Latvijas Loto” darbības ideja balstīta uz loteriju nozares pamatbūtību — iedzīvotāju brīvo līdzekļu piesaiste, no kuriem daļa tiek izmaksāta laimestos un daļa, kā papildu finansējums nonāk valsts budžetā. 2016. gadā “Latvijas Loto” valsts budžetā nodokļu, nodevu un dividenžu veidā iemaksāja vairāk nekā 8,2 miljonus eiro. Kopējais “Latvijas Loto” ieguldījums valsts budžetā kopš 2012. gada ir 30 miljoni eiro.

Nolikums

Uzziņai:
A. Roziņa, VAS “Latvijas Loto”, Mārketinga daļas vadītāja
Tel.: +371 29429424

 Pieteikties jaunumu saņemšanai e-pastā

Simtgades loterijas un vērienīgas stipendiju programmas atklāšanas pasākums

22/10/2018 18/10/2018 16/10/2018

Ja vēlaties saņemt jaunumus savā e-pastā, lūdzu, ievadiet e-pastu un nospiediet pogu - pieteikties!

SAŅEM JAUNUMUS E-PASTĀ

KALENDĀRS

Oct Sep Oktobris 2018 Oct Nov
P O T C P S Sv
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

SAŅEM JAUNUMUS E-PASTĀ

Kamera

Finanšu ministrijā tiek veikta personas datu apstrāde atbilstoši normatīvajos aktos noteiktajam. Pirms personas datu iesniegšanas aicinām iepazīties ar to apstrādes kārtību. Finanšu ministrijas telpās var tikt veikta foto, video un audio fiksācija pasākumu un norišu publicitātes vajadzībām, lai nodrošinātu informācijas pieejamību sabiedrībai.

Skatīt vairāk

KONTAKTI

Tālrunis uzziņām: 67095405

Lietvedības tālrunis: 67095578

Fakss: 67095503

E-pasts: info@fm.gov.lv

Adrese: Smilšu iela 1, Rīga, LV-1919, Latvija

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu tās lietošanas pieredzi un optimizētu darbību. Turpinot pārlūkprogrammas sesiju vai nospiežot pogu “Piekrītu”, Jūs apstiprināt, ka piekrītat izmantot sīkdatnes. Lai saņemtu detalizētāku informāciju, aicinām apskatīt mūsu tīmekļa vietnes sīkdatņu politiku.
Piekrītu