Jun May 2020 Jun Jul
P O T C P S Sv
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Latvijas Republikas Finanšu ministrija
Smilšu iela 1, Rīga
LV-1919, Latvija

Tel.: +371-67095405
Fakss: +371-67095503
E-pasts: pasts@fm.gov.lv
info@fm.gov.lv

Saziņai ar mājaslapas redaktoru: info@fm.gov.lv

Finanšu ministrs ECOFIN sanāksmē pārstāv Latvijas intereses 21/03/2012

Finanšu ministrs Valdis Dombrovskis un Finanšu ministrijas atbildīgās amatpersonas 6.-8.oktobrī Luksemburgā pārstāv Latvijas pozīciju kārtējā ES Ministru padomes Ekonomikas un finansu lietās sanāksmē (ECOFIN). Latvijas nostāja sanāksmē izskatāmajos jautājumos ir apstiprināta Ministru kabineta sēdē 30.septembrī.

ECOFIN sanāksmes darba kārtībā ir jautājumi:
• Eiropas rīcība izaugsmei;
• Lisabonas stratēģijas sociālās dimensijas stiprināšana: atvērtās koordinēšanas racionalizēšana sociālās aizsardzības jomā;
• Priekšlikums Eiropas Parlamenta un Padomes direktīvai par finanšu instrumentu tirgu;
• Priekšlikums Padomes Direktīvai, kas grozīs Direktīvu 77/388 EEC par samazinātajām PVN likmēm;
• Priekšlikums Padomes Direktīvai, kas grozīs Direktīvu 77/388 EEC attiecībā uz speciālajām shēmām tūrisma aģentūrām.

ECOFIN sanāksmē piedalās visu ES dalībvalstu un kandidātvalstu finanšu ministri, un šajā sanāksmē tiek pieņemti nozīmīgākie ES lēmumi finanšu jomā. ECOFIN sanāksmes notiek reizi mēnesī, un tā ir iespēja ES dalībvalstīm un kandidātvalstīm, arī Latvijai, izteikt savu pozīciju par plānotajām ES politikām finanšu jomā, ņemot vērā, ka šīs politikas nākotnē tieši skars arī Latviju.

Piedalīties ECOFIN darbā un pārstāvēt mūsu valsts intereses ir īpaši būtiski, ņemot vērā, ka referendumā Latvija ir atbalstījusi pievienošanos ES un ir skaidrs, ka no nākamā gada 1.maija Latvija būs pilntiesīga ES dalībvalsts, piedalīsies tās politikas veidošanā un mums būs saistoši arī visi ES tiesību akti un lēmumi.

• Eiropas rīcība izaugsmei
Itālijas prezidentūra ir lūgusi ECOFIN padomi iesniegt Eiropas Padomei starpposma atskaiti par to, kā varētu palielināt investīciju plūsmu Eiropas attīstību veicinošiem projektiem. Minēto atskaiti ECOFIN uzdeva gatavot Ekonomikas un finanšu lietu komitejai (EFC), par pamatu ņemot Komisijas un Eiropas investīciju bankas (EIB) viedokļus un priekšlikumus. Komisijai un EIB tika uzdots izvērtēt situāciju un sagatavot priekšlikumus par to, kā uzlabot investīciju un privātā sektora piesaisti Transeiropas tīklu (TEN) un izpētes un attīstības projektu realizācijai. Ar šo atskaiti ECOFIN sniedz savu ieguldījumu ES ekonomiskās attīstības veicināšanai.
EFC ir sagatavojusi starpposma atskaites projektu, pamatojoties galvenokārt uz EIB sagatavoto atskaiti.
Latvijas pozīcija: Akceptēt EFC sagatavoto starpposma atskaites projektu. 

• Lisabonas stratēģijas sociālās dimensijas stiprināšana: atvērtās koordinēšanas racionalizēšana sociālās aizsardzības jomā
Sanāksmē tiks izskatīts Ekonomiskās politikas komitejas (EPC) viedoklis par Komisijas 2003.gada 27.maija komunikāciju: Lisabonas stratēģijas sociālās dimensijas stiprināšana: atvērtās koordinēšanas racionalizēšana sociālās aizsardzības jomā.
Latvijas pozīcija: Latvija atbalsta EPC viedokli. 
Iesaistoties vairākos Lisabonas stratēģijas īstenošanas procesos, kuru īstenošana balstās uz koordinēšanas atvērto metodi, rodas pamatota nepieciešamība racionalizēt kopīgo mērķu sasniegšanas pārraudzības, novērtēšanas un pārskatīšanas mehānismu ES dalībvalstīs. Ņemot vērā sociālās iekļaušanas (social inclusion) un pensiju sistēmas ciešo saistību, vienota ziņošanas mehānisma pieņemšana sociālās aizsardzības jomā novērstu iespējamo dublēšanos, kā arī sekmētu kopsakarību atklāšanu un problēmu sekmīgu risināšanu.

• Priekšlikums Eiropas Parlamenta un Padomes direktīvai par finanšu instrumentu tirgu, kas groza Padomes direktīvas 85/611/EEC un 93/6/EEC un Eiropas Parlamenta un Padomes direktīvu 2000/12/EC
Ar izstrādāto direktīvas projektu paredzēts aizstāt pašreiz spēkā esošo Direktīvu 93/22/EEC par ieguldījumu pakalpojumiem vērtspapīru jomā. Direktīvas projektā ir noteiktas prasības, lai veicinātu vērtspapīru tirgus attīstību un sasniegtu divus galvenos mērķus:
1. veicināt investoru aizsardzību un tirgus integritāti, nosakot vienotas prasības licencētiem starpniekiem;
2. veicināt godīgu, caurspīdīgu un efektīvu finanšu tirgu, nosakot prasības regulētā tirgus dalībniekiem.
Latvijas pozīcija: Latvijai atbalsta direktīvas projekta pieņemšanu.

• Priekšlikums Padomes Direktīvai, kas grozīs 1977.gada 17.maija Direktīvu 77/388 EEC attiecībā uz samazinātajām PVN likmēm
Sagatavotais Direktīvas projekts paredz vienkāršot un racionalizēt likmes.
Latvijas pozīcija: Uzskatām, ka nebūtu korekti tām ES dalībvalstīm, kuras piemēro 6.direktīvas prasībām neatbilstošas PVN standarta un samazinātās likmes, turpināt to piemērošanu.
Latvija atbalsta konsekventu samazināto likmju piemērošanu atbilstoši 6.direktīvas H pielikumam, kas dod ES dalībvalstīm pašām izvēlēties samazinātās likmes piemērošanu konkrētai preču vai pakalpojumu grupai. Taču būtu apsverams priekšlikums šo sarakstu periodiski aktualizēt.
Latvija varētu atbalstīt nelielu H pielikuma paplašināšanu, kas neietekmētu pievienotās vērtības nodokļa piemērošanu darījumiem starp dalībvalstīm un neradītu konkurences izkropļojumus.
Latvija piekrīt Komisijas ierosinājumam atcelt pievienotās vērtības nodokļa 0 procentu, supersamazinātās un parking likmes 6.direktīvai neatbilstošu piemērošanu.
Latvija nevar izvērtēt Komisijas jautājumu par zemāka līmeņa likmju ieviešanu atsevišķos reģionos, jo nav skaidrs par kādiem reģioniem ir domāts.
Latvijas viedoklis ir, ka lēmums šajā jautājumā ir jāpieņem līdz šī gada beigām.

• Priekšlikums Padomes Direktīvai, kas grozīs 1977.gada 17.maija Direktīvu 77/388 EEC attiecībā speciālajām shēmām tūrisma aģentūrām
Saskaņā ar 1977.gada 17.maija Direktīvas 77/388 EEC (6.direktīva) 26.pantu visi darījumi, ko ceļojumu aģents (tūrisma aģentūra) veic sakarā ar ceļojumu, tiek uzskatīti par vienu pakalpojumu, ko tūrisma aģentūra sniegusi ceļotājam. Šo īpašo PVN piemērošanas režīmu ES dalībvalstis pašreiz interpretē dažādi, tādējādi kropļojot konkurenci. Šajā sakarā ir iesniegts alternatīvs priekšlikums, kas paredz dalībvalstij tiesības izvēlēties piemērot īpašo PVN piemērošanas režīmu vai piemērot standarta shēmu,  apliekot ar PVN katru atsevišķu  ceļojumu paketē ietilpstošo darījumu.
Latvijas pozīcija: Latvijā PVN piemērošana tūrisma nozarē pašlaik ir sakārtota atbilstoši 6.direktīvas 26.pantā noteiktajai speciālajai PVN piemērošanas shēmai. Piekrītam dalībvalstu izteiktajam viedoklim, ka piešķirot tūrisma aģentūrām tiesības izvēlēties, vai piemērot tūrisma aģentūru sniegtajiem pakalpojumiem speciālo shēmu vai alternatīvo (standarta) shēmu, radītu nopietnus sarežģījumus nodokļa administrēšanā, jo varētu novest pie PVN dubultās aplikšanas vai arī pie situācijas, kad PVN netiek maksāts vispār. Problēmas varētu rasties arī gadījumā, kad tūrisma aģentūra darbotos vienlaicīgi kā starpnieks un kā pakalpojumu sniedzējs gala patērētājam (ceļotājam).
Taču gadījumā, ja dalībvalstis tomēr vienotos par tiesību piešķiršanu tūrisma aģentūrām piemērot arī alternatīvo (standarta) shēmu, uzskatām, ka šādas kārtības ieviešanai būtu jānosaka pietiekami ilgs pārejas periods, lai dotu iespēju gan tūrisma aģentūrām, gan nodokļa administrācijai pielāgoties jaunajām 6.direktīvas prasībām.

 Pieteikties jaunumu saņemšanai e-pastā

28/05/2020 27/05/2020 22/05/2020

Ja vēlaties saņemt jaunumus savā e-pastā, lūdzu, ievadiet e-pastu un nospiediet pogu - pieteikties!

JAUNĀKAIS FOTO / VIDEO

SAŅEM JAUNUMUS E-PASTĀ

MINISTRIJAS VADĪBA

KALENDĀRS

Jun May 2020 Jun Jul
P O T C P S Sv
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

JAUNĀKAIS FOTO / VIDEO

SAŅEM JAUNUMUS E-PASTĀ

Kamera

Finanšu ministrijā tiek veikta personas datu apstrāde atbilstoši normatīvajos aktos noteiktajam. Pirms personas datu iesniegšanas aicinām iepazīties ar to apstrādes kārtību. Finanšu ministrijas telpās var tikt veikta foto, video un audio fiksācija pasākumu un norišu publicitātes vajadzībām, lai nodrošinātu informācijas pieejamību sabiedrībai.

Skatīt vairāk

KONTAKTI

Tālrunis uzziņām: 67095405

Lietvedības tālrunis: 67095578

Fakss: 67095503

E-pasts: info@fm.gov.lv

Adrese: Smilšu iela 1, Rīga, LV-1919, Latvija

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu tās lietošanas pieredzi un optimizētu darbību. Turpinot pārlūkprogrammas sesiju vai nospiežot pogu “Piekrītu”, Jūs apstiprināt, ka piekrītat izmantot sīkdatnes. Lai saņemtu detalizētāku informāciju, aicinām apskatīt mūsu tīmekļa vietnes sīkdatņu politiku.
Piekrītu

Latvijas Republikas Finanšu Ministrija