Jun May 2020 Jun Jul
P O T C P S Sv
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Latvijas Republikas Finanšu ministrija
Smilšu iela 1, Rīga
LV-1919, Latvija

Tel.: +371-67095405
Fakss: +371-67095503
E-pasts: pasts@fm.gov.lv
info@fm.gov.lv

Saziņai ar mājaslapas redaktoru: info@fm.gov.lv

Valsts investīcijām 2004.gadā tiek plānoti 2% no IKP 21/03/2012

Valsts budžeta finansējums investīciju projektu īstenošanai 2004.gadā plānots 124,3 miljoni latu, kas ir 2% no IKP. Salīdzinot ar 2003.gadu, nākamgad investīcijām plānots atvēlēt par 40,7 miljoniem latu jeb par 48,7% vairāk.

Investīcijām ir būtiska loma tautsaimniecības attīstības nodrošināšanā. Valsts budžetā tiek plānotas investīcijas infrastruktūras attīstībai, informācijas tehnoloģiju attīstībai, vides aizsardzībai, sociālajai infrastruktūrai, piemēram, veselības un labklājības iestāžu attīstībai, vispārējās izglītības nodrošināšanai un citām nozīmīgām jomām.

Valsts aizsardzība
Valsts budžeta līdzekļi paredzēti vairāku nozīmīgu projektu īstenošanai valsts aizsardzības vajadzībām 9,18 miljonu latu apjomā jeb 7,4% no kopējā apjoma investīcijām 2004.gadam:
• AM Informātikas un sakaru sistēmas attīstības projekts;
• Gaisa spēki: novērošanas un kontroles sistēmas (BALTNET) izveidošana;
• Gaisa spēku militārā perona izveidošana lidostā "Rīga";
• Valsts kartogrāfijas sistēmas izveidošanai;
• Latvijas Jūras spēku Krasta apsardzes piestātņu un infrastruktūras attīstība Daugavgrīvā;
• NBS profesionālā dienesta karavīru nodrošināšana ar dzīvojamo platību.

Vides aizsardzība
Šai nozarei 2004. gadā plānots valsts budžeta līdzekļu ieguldījums 34,78 miljonu latu apjomā jeb 28,0% no valsts investīciju kopējā apjoma 2004.gadam.
Lielākie ieguldījumi paredzēti pašvaldību projektiem, kuriem paredzēts ES pirmsstrukturālā fonda ISPA līdzfinansējums 24,4 miljonu latu apmērā. Projektu mērķi:
• nodrošināt kvalitatīvu ūdenssaimniecības un atkritumu saimniecības pakalpojumu sniegšanu iedzīvotājiem;
• nodrošināt kvalitātes standartus dzeramajam, virszemes un peldvietu ūdenim, samazinot vides piesārņojumu;
• ieviest videi draudzīgu, ekonomiski un finansiāli ilgtspējīgu sadzīves atkritumu sistēmu.
Ūdensapgādes sektorā ISPA projekti tiek realizēti Rīgā, Jelgavā, Ventspilī, Rēzeknē un Jūrmalā.
Sadzīves atkritumu apsaimniekošanas sektorā ISPA projekti tiek īstenoti Ventspils reģionā, Liepājas rajonā un Ziemeļvidzemes reģionā.
No ārvalstu finanšu palīdzības līdzekļiem tiek uzsākti ISPA projekti - ūdenssaimniecības attīstība Austrumlatvijas upju baseinos, kā arī Austrumlatgales un Dienvidlatgales sadzīves atkritumu apsaimniekošana.
Pašvaldības īsteno siltumapgādes rekonstrukcijas, ūdensapgādes un kanalizācijas attīstības projektus, izmantojot valsts pamatbudžeta mērķdotācijas investīcijām un valsts aizdevumus šiem mērķiem.

Transports un ceļi
2004. gadā nozares projektiem paredzēti valsts budžeta līdzekļi 33,97 miljonu latu apjomā jeb 27,4% no kopējā investīciju apjoma.
• Dzelzceļa nozares investīciju projektiem paredzēts līdzfinansējums no ISPA līdzekļiem 11,6 miljonu latu apmērā. 2004.gadā tiks īstenoti četri ISPA līdzfinansēti investīciju projekti, kas paredz veikt sliežu pārmiju pārvadu nomaiņu, izbūvēt jaunu kravu pieņemšanas parku Rēzeknes dzelzceļa stacijā, veikt vilcienu kustības vadības sistēmas modernizāciju (tai skaitā signālu un pārmiju centralizācijas sistēmu, pārbrauktuvju aprīkojumu), modernizēt ritošā sastāva sakarsušo bukšu atklāšanas sistēmu.
• Ceļu sektorā 2004.gadā tiks īstenoti vairāki projekti ar ISPA līdzfinansējumu 8,65 miljonu latu apmērā. Paredzēts veikt uzlabojumus Via Baltica ceļa posmos: Rīga - Ādaži, Ādaži - Lilaste, lidostas pievedceļā un ar to saistītajā ceļa posmā (A10), kā arī izbūvēt jaunu Saulkrastu apvedceļu. Šajos projektos tiks veikta ceļu paplašināšana, krustojumu pārbūve, tiltu atjaunošana, jauna asfalta seguma uzliešana un citas aktivitātes.

Valsts drošība
Valsts drošības un tiesu sistēmas uzlabošanai paredzēts īstenot investīciju projektus 8,05 miljonu latu apjomā jeb 6,5% no kopējā apjoma.
Iekšlietu sistēmā paredzēts īstenot projektus 7,77 miljonu latu apjomā:
• Robežas tehniskās apsardzības, kontroles un informācijas sistēmas izveide;
• Valsts robežas infrastruktūras attīstība;
• Ugunsdzēsības un glābšanas speciālās tehnikas iegāde;
• Jūras robežas videonovērošanas sistēmas izveidošana;
• pārējie iekšlietu sistēmas investīciju projekti ir jau uzsākti projekti un to līdzekļi paredzēti policijas ēku, patvērumu un migrācijas sistēmas un informācijas sistēmu izveidei atbilstoši ES prasībām un tiesību aktu nosacījumiem.

Tiesu sistēmas uzlabošanai un reorganizācijai paredzēta dotācija no vispārējiem ieņēmumiem 280 tūkstošu latu apjomā projektam "Tiesu vienotā informācijas sistēmas izveide".

Valsts pārvalde, ekonomiskā un finanšu vadība
Šai sadaļā apkopoti projekti kopumā par 6,03 miljoniem latu jeb 4,9% no kopējā apjoma:
• Projekts "Muitas posteņi uz robežām";
• Projekts "Valsts ieņēmumu dienesta modernizācijas projekts";
• Projekts "Vienota tūrisma informācijas centru tīkla izveide".

Sociālās sfēras attīstība
No valsts pamatbudžeta dotācijas no vispārējiem ieņēmumiem sociālās sfēras attīstībai (labklājības, kultūras un izglītības un zinātnes nozares projektiem) plānotas investīcijas 5,39 miljoni latu jeb 4,3% no kopējā investīciju apjoma 2004.gada valsts budžeta projektā.
Izglītības jomā paredzētas mērķdotācijas investīcijām pašvaldībām izglītības sistēmas attīstības projektu realizācijai pašvaldību mācību iestādēs 1,86 miljonu latu apjomā.
Labklājības jomā ietverts finansējums sociālās aprūpes projektiem 2,41 miljonu latu apjomā:
• Labklājības sistēmas reforma;
• līdzfinansējums arī Phare projektam Nodarbinātības stratēģija;
• vairāki sociālas aprūpes uzlabošanas projekti pašvaldībās, kuru mērķis ir bērnu bāreņu un bērnu invalīdu dzīves kvalitātes uzlabošana un nodrošināšana ar specifiskajām vajadzībām atbilstošu sociālās palīdzības pakalpojumu pieejamību, kā arī ieviest alternatīvās apmācības formas un metodes invalīdu rehabilitācijā, kas būtu par pamatu invalīdu skaita samazināšanai sociālās aprūpes un speciālajās audzināšanas institūcijās.
Veselības aizsardzības sfērā paredzēts īstenot pašvaldību projektus veselības aprūpes uzlabošanai 784 tūkstošu latu apjomā.
Kultūras jomā paredzēti investīciju projekti 339 tūkstošu latu apjomā. Tajā ietverti jau uzsāktie projekti, ko realizē pašvaldības un Latvijas Radio:
• projekts "Latvijas Radio studiju aprīkojums";
• mērķdotācijas investīcijām pašvaldībām paredzētas Bauskas pils nogāzes nostiprināšanai, kultūras nama rekonstrukcijai Ventspilī un Rēzeknes Mūzikas vidusskolas ēkas avārijas situācijas novēršanai.

Lauku attīstība
Šajā sadaļā atsevišķi nodalīti investīciju projekti lauksaimniecības, veterinārmedicīnas, zivsaimniecības un mežsaimniecības uzlabošanai kopumā par 1,53 miljoniem latu, tai skaitā Lauksaimniecības administrēšanas un kontroles sistēmas izveidei un attīstībai atbilstoši ES prasībām, Latvijas Lauksaimniecības universitātes rekonstrukcijai un modernizācijai, kā arī zemju meliorācijai valsts un koplietošanas objektos.

Pārējie aizdevumi pašvaldībām 
25,36 miljonu latu
apjomā nav sadalīti pa nozarēm un 2004.gadā būs pieejami pašvaldībām konkrētu investīciju projektu finansēšanai.

 Pieteikties jaunumu saņemšanai e-pastā

28/05/2020 27/05/2020 22/05/2020

Ja vēlaties saņemt jaunumus savā e-pastā, lūdzu, ievadiet e-pastu un nospiediet pogu - pieteikties!

JAUNĀKAIS FOTO / VIDEO

SAŅEM JAUNUMUS E-PASTĀ

MINISTRIJAS VADĪBA

KALENDĀRS

Jun May 2020 Jun Jul
P O T C P S Sv
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

JAUNĀKAIS FOTO / VIDEO

SAŅEM JAUNUMUS E-PASTĀ

Kamera

Finanšu ministrijā tiek veikta personas datu apstrāde atbilstoši normatīvajos aktos noteiktajam. Pirms personas datu iesniegšanas aicinām iepazīties ar to apstrādes kārtību. Finanšu ministrijas telpās var tikt veikta foto, video un audio fiksācija pasākumu un norišu publicitātes vajadzībām, lai nodrošinātu informācijas pieejamību sabiedrībai.

Skatīt vairāk

KONTAKTI

Tālrunis uzziņām: 67095405

Lietvedības tālrunis: 67095578

Fakss: 67095503

E-pasts: info@fm.gov.lv

Adrese: Smilšu iela 1, Rīga, LV-1919, Latvija

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu tās lietošanas pieredzi un optimizētu darbību. Turpinot pārlūkprogrammas sesiju vai nospiežot pogu “Piekrītu”, Jūs apstiprināt, ka piekrītat izmantot sīkdatnes. Lai saņemtu detalizētāku informāciju, aicinām apskatīt mūsu tīmekļa vietnes sīkdatņu politiku.
Piekrītu

Latvijas Republikas Finanšu Ministrija