May Apr 2020 May Jun
P O T C P S Sv
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Latvijas Republikas Finanšu ministrija
Smilšu iela 1, Rīga
LV-1919, Latvija

Tel.: +371-67095405
Fakss: +371-67095503
E-pasts: pasts@fm.gov.lv
info@fm.gov.lv

Saziņai ar mājaslapas redaktoru: info@fm.gov.lv

73,3% aptaujāto Latvijas iedzīvotāju pauž atzinīgu viedokli un vērtējumu Eiropas Savienības (ES) fondu ieviešanai Latvijā, liecina jaunākie sabiedriskās domas aptaujas rezultāti par iedzīvotāju informētību ES fondu jautājumos. 2015. gada novembrī veiktajā aptaujā vairāk nekā trīs ceturtdaļas jeb 80% aptaujāto iedzīvotāju norādīja, ka ES fondu piešķirtie līdzekļi ir pozitīvi ietekmējuši gan valsts tautsaimniecību, gan sabiedrības labklājību.

Otrdien, 12. janvārī, Ministru kabineta (MK) sēdē tika apstiprināti nozīmīgi MK noteikumi Eiropas Savienības struktūrfondu un Kohēzijas fonda (turpmāk – ES fondi) ieviešanai 2014. – 2020. gada plānošanas periodā pētniecības un attīstības jomā. Tāpat šī gada 5. janvārī apstiprināti MK noteikumi ES fondu atbalsta uzņēmējdarbībai un vides aizsardzībai ieviešanai. Apstiprinātie MK noteikumi nosaka kārtību, kādā tiks veikta projektu atlase un īstenošana.

Trešdien, 25. novembrī, ikgadējās izvērtēšanas sanāksmes (Annual Examination Meeting) ietvaros Latvijā ieradās augsta līmeņa vadība no Eiropas Komisijas (EK) – Reģionu un pilsētpolitikas ģenerāldirektorāta (DG REGIO) direktors Mikelis Landabaso (Mikelis Landabaso), DG REGIO Baltijas valstu nodaļas vadītāja Angela Martinesa Sarasola (Angela Martinez Sarasola), kā arī citi EK pārstāvji. Pirmdien, 23. novembrī, šādu sanāksmi vadīja Nodarbinātības, sociālo lietu un iekļautības ģenerāldirektorāta nodaļas vadītājs Egberts Holthuis (Egbert Holthuis), savukārt JASPERS pārstāvji sniedza konsultācijas saistībā ar Eiropas Savienības (ES) fondu lielo projektu ieviešanu.

Otrdien, 24. novembrī, Rīgā notika Kohēzijas politikas Eiropas Savienības (ES) Struktūrfondu un Kohēzijas fonda 2014. – 2020. gada plānošanas perioda Uzraudzības komitejas sēde, kuras laikā tika izskatīti aktuālie jautājumi un pieņemti lēmumi attiecībā uz jaunā 2014. – 2020. gada plānošanas perioda ieviešanu. Tie ir nozīmīgi soļi, lai uzsāktu jaunu investīciju projektu īstenošanu ar ES fondu atbalstu tādās valstij un sabiedrībai nozīmīgās jomās kā uzņēmējdarbība, profesionālā izglītība, pētniecība, sociālo dienestu efektivitāte, transporta infrastruktūra un darba drošība.

2014.–2020. gada Eiropas Savienības (ES) fondu plānošanas perioda pirmajos nepilnos divos gados Latvijā ir apstiprināti investīciju projekti ar ES līdzfinansējumu 372 miljonu eiro apmērā. Jau šobrīd Latvijā ir noslēgti līgumi ar finansējuma saņēmējiem par 15 ES fondu projektu īstenošanu ar ES līdzfinansējumu 226 miljonu eiro apmērā, ieguldot ES finansējumu ceļu infrastruktūras sakārtošanā, plūdu risku novēršanā, nodarbinātības veicināšanā, jauniešu iesaistē izglītībā un darba tirgū, kā arī sociālās iekļaušanas jomā. Tāpat, lai nodrošinātu augstu gatavības pakāpi un investīciju straujāku apriti, vairāki prioritāri projekti uzsākti par pašu finansējuma saņēmēju līdzekļiem. Pēc normatīvā regulējuma sagatavošanas tie tiks pieteikti finansēšanai no ES fondiem.

Jau otro gadu gaismas festivāla “Staro Rīga” apmeklētājiem būs iespēja ieraudzīt unikālas 3D projekcijas arī uz Finanšu ministrijas (FM) ēkas fasādes. Festivāls norisināsies no 18. līdz 21. novembrim. Šoreiz Smilšu ielā 1 ikviens rīdzinieks un pilsētas viesis, izmantojot improvizētu teleskopu, varēs ieskatīties mūsu valsts nākotnē. FM ekspozīcija būs stāsts par tiem ieguvumiem un sasniedzamajiem rezultātiem, kurus mūsu valstij līdz 2020. gadam sniegs Eiropas Savienības (ES) fondu finansējums.

Izpildīts vēl viens no Eiropas Savienības (ES) fondu elektroniskās sistēmas E-kohēzija, ieviešanas nosacījumiem – Centrālā finanšu un līgumu aģentūra (CFLA) saņēmusi apliecinājumu par Kohēzijas politikas fondu vadības informācijas sistēmas atbilstību ISO 27001:2013 informācijas drošības pārvaldības standarta prasībām. Jaunajā plānošanas periodā E-kohēzija ļaus ikvienam ES fondu potenciālajam finansējuma saņēmējam iesniegt projektus un maksājumu pieprasījumus elektroniskā veidā, kā arī piedāvās daudzas citas iespējas, kas padarīs projektu iesniegšanu daudz vienkāršāku.

Ieskatīties Latvijas nākotnē ikvienu Kurzemes iedzīvotāju aicina Finanšu ministrija, piedāvājot ekskluzīvu iespēju interaktīvā izstādē uzzināt par ieguvumiem, ko sniedz Eiropas Savienības (ES) fondi. Ekspozīcija “Ieskaties Latvijas nākotnē” ir daļa no gaismas festivālam “Staro Rīga” veidotās instalācijas. Tajā apmeklētājiem, aktīvi iesaistoties, unikālā 3D video projekcijā tiks ilustrētas iespējas, ko ES fondu finansējums sniegs Latvijai līdz 2020. gadam. Izstādes apmeklējums ir bez maksas.

Eiropas Savienības (ES) fondu potenciālajiem un esošajiem projektu iesniedzējiem, kā arī ikvienam interesentam, kas vēlas uzzināt par Kohēzijas politikas un ES fondu sniegto ieguldījumu Latvijas izaugsmē un attīstībā, tagad pieejama modernizēta un lietotājam draudzīgāka mājaslapa www.esfondi.lv. Tajā atrodama aktuālā informācija par Finanšu ministrijas pārvaldībā esošajiem ES fondiem – Eiropas Reģionālās attīstības fondu, Eiropas Sociālo fondu un Kohēzijas fondu.

Piektdien, 2.oktobrī, Latvijā vizītē ieradās Eiropas Komisijas (EK) vadības līmeņa pārstāvji – EK Reģionālās politikas un pilsētpolitikas ģenerāldirektorāta ģenerāldirektora vietnieks Normunds Popens un Iekļaujošas izaugsmes, pilsētu un teritoriālās attīstības un Ziemeļeiropas direktorāta par Igauniju, Somiju un Latviju atbildīgās nodaļas vadītāja Angela Martinez Sarasola. Vizītes laikā tika pārrunāts Eiropas Savienības (ES) fondu investīciju progress, kā arī vairāku Latvijā īstenoto lielo projektu norises gaita.

JAUNĀKAIS FOTO / VIDEO

SAŅEM JAUNUMUS E-PASTĀ

MINISTRIJAS VADĪBA

KALENDĀRS

May Apr 2020 May Jun
P O T C P S Sv
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

JAUNĀKAIS FOTO / VIDEO

SAŅEM JAUNUMUS E-PASTĀ

Kamera

Finanšu ministrijā tiek veikta personas datu apstrāde atbilstoši normatīvajos aktos noteiktajam. Pirms personas datu iesniegšanas aicinām iepazīties ar to apstrādes kārtību. Finanšu ministrijas telpās var tikt veikta foto, video un audio fiksācija pasākumu un norišu publicitātes vajadzībām, lai nodrošinātu informācijas pieejamību sabiedrībai.

Skatīt vairāk

KONTAKTI

Tālrunis uzziņām: 67095405

Lietvedības tālrunis: 67095578

Fakss: 67095503

E-pasts: info@fm.gov.lv

Adrese: Smilšu iela 1, Rīga, LV-1919, Latvija

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu tās lietošanas pieredzi un optimizētu darbību. Turpinot pārlūkprogrammas sesiju vai nospiežot pogu “Piekrītu”, Jūs apstiprināt, ka piekrītat izmantot sīkdatnes. Lai saņemtu detalizētāku informāciju, aicinām apskatīt mūsu tīmekļa vietnes sīkdatņu politiku.
Piekrītu

Latvijas Republikas Finanšu Ministrija