Jul Jun 2020 Jul Aug
P O T C P S Sv
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Latvijas Republikas Finanšu ministrija
Smilšu iela 1, Rīga
LV-1919, Latvija

Tel.: +371-67095405
Fakss: +371-67095503
E-pasts: pasts@fm.gov.lv
info@fm.gov.lv

Saziņai ar mājaslapas redaktoru: info@fm.gov.lv

Muitas savienības 50.gadadienu atzīmē, simboliski atjaunojot muitas kontroli uz ES robežas 06/07/2018

Šodien, atzīmējot Eiropas Savienības muitas savienības izveidošanas 50. gadadienu,  uz īsu brīdi simboliski tika atjaunota muitas kontrole Rīgas pasažieru ostā, tādejādi vēršot ceļotāju uzmanību uz priekšrocībām, kuras jau 14 gadus nodrošina Latvijas atrašanās ES muitas savienībā. Viena no tām ir brīva, ērta, droša un ātra ceļošana Savienībā, kur muitas kontrole uz robežām starp dalībvalstīm netiek veikta. 

Latvija iekļāvās ES muitas savienībā 2004.gada 1.maijā. Šo 14 gadu laikā muitas dienests daudzējādā ziņā ir kļuvis par vienu no modernākajiem Eiropas Savienībā, attīstot mūsdienīgas kontroles metodes un tehnoloģijas un muitas informācijas sistēmas, kas ļauj sekmīgi aizsargāt sabiedrību un ES vienoto tirgu, bet vienlaikus attīstīt ārējo tirdzniecību.

Pasākuma gaitā, uzrunājot klātesošos, VID ģenerāldirektora pienākumu izpildītāja Dace Pelēkā sveica visus muitas dienestā strādājošos kolēģus un uzsvēra: “Līdz ar iestāšanos ES, arī Latvijas muitas dienests pievienojās ES muitas savienībai, kuras 50.gadadienu mēs šogad atzīmējam. Pateicoties tai, jau četrpadsmit gadus mēs varam brīvi ceļot, nesaskaroties ar garām rindām un pastāvīgu muitas kontroli uz Eiropas valstu iekšējām robežām. Arī uzņēmēji novērtē tās priekšrocības, ko piedāvā brīva preču un pakalpojumu kustība ES robežās, kā arī iespēju visas muitas formalitātes gan Latvijā, gan citās ES dalībvalstīs veikt elektroniski - viegli, ērti un ātri.”

Runājot par Latvijas muitas dienesta attīstību, Ingrīda Gulbe-Otaņķe, VID ģenerāldirektora vietnieka muitas jomā, Muitas pārvaldes direktora pienākumu izpildītāja sacīja: “Latvijai, iestājoties ES, akcenti ir mainījušies. Muitas galvenais uzdevums ir aizsargāt sabiedrību, nepieļaujot, ka brīvā apritē nonāk cilvēkiem bīstamas vai viltotas preces un narkotiskās vielas. Lai spētu to nodrošināt, neatkarīgās Latvijas muitas 28 darbības gados esam pakāpeniski izveidojuši modernu infrastruktūru. Ja pirms 28 gadiem atjaunotā Latvijas muita darbību uzsāka celtnieku tipa vagoniņos, tad šodien visi ES ārējās robežas autoceļu un dzelzceļu muitas kontroles punkti ir aprīkoti ar jaudīgām skenēšanas iekārtām. Tas ļauj muitas amatpersonām caurskatīt transportlīdzekļus un konteinerus, tos pat neizkraujot. Milzu soļi ir sperti  riska analīzes jomā. Ir ieviesta arī vienota elektroniskā sistēma visu muitas formalitāšu kārtošanai gan uzņēmējiem, gan muitas amatpersonām un citu iesaistīto dienestu darbiniekiem. ES ārējā robeža ir droša, stipra un aizsargāta.”

Savukārt RTU Starptautisko ekonomisko sakaru un muitas institūta profesors  A.V.Krastiņš akcentēja muitnieku izglītības nozīmi: “Neatkarības gados būtiski izmainījies muitnieku izglītības līmenis. Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) muitnieku bakalaura un maģistra studiju programmas kā vienas no pirmajām pasaulē tika akreditētas kā atbilstošas Pasaules Muitas organizācijas vienotajiem muitnieku profesijas standartiem. Arī šodien RTU bakalaura programma “Muitas un nodokļu administrēšana” ir vienīgā PMO akreditētā studiju programma Eiropā. Var teikt, ka šodien Latvijas muitnieki ir vieni no izglītotākajiem pasaulē.

Ikdienā gan uzņēmēji, gan privātpersonas izjūt, ka ES muitas savienība ir nozīmīgs instruments, kas palīdz ES teritorijā īstenot četras pamatbrīvības – brīvu personu, preču, pakalpojumu un kapitāla kustību. Robežas starp Eiropas Savienības valstīm tiek uztvertas kā iekšējās robežas, kuras šķērsojam brīvi, un esam aizmirsuši, ka var būt arī citādāk. ES muitas savienības 50.gadadienai veltītajā pasākumā iejusties vairāk nekā 14 gadu senā pagātnē, kad, pretēji mūsdienām, uz robežām ar visām mūsu kaimiņvalstīm tika veikta pastāvīga muitas kontrole, muitas amatpersonām un Rīgas pasažieru ostas apmeklētājiem šoreiz palīdzēja radošās apvienības “Spiediens” aktieri.

 Pieteikties jaunumu saņemšanai e-pastā

Ja vēlaties saņemt jaunumus savā e-pastā, lūdzu, ievadiet e-pastu un nospiediet pogu - pieteikties!

JAUNĀKAIS FOTO / VIDEO

SAŅEM JAUNUMUS E-PASTĀ

MINISTRIJAS VADĪBA

KALENDĀRS

Jul Jun 2020 Jul Aug
P O T C P S Sv
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

JAUNĀKAIS FOTO / VIDEO

SAŅEM JAUNUMUS E-PASTĀ

Kamera

Finanšu ministrijā tiek veikta personas datu apstrāde atbilstoši normatīvajos aktos noteiktajam. Pirms personas datu iesniegšanas aicinām iepazīties ar to apstrādes kārtību. Finanšu ministrijas telpās var tikt veikta foto, video un audio fiksācija pasākumu un norišu publicitātes vajadzībām, lai nodrošinātu informācijas pieejamību sabiedrībai.

Skatīt vairāk

KONTAKTI

Tālrunis uzziņām: 67095405

Lietvedības tālrunis: 67095578

Fakss: 67095503

E-pasts: info@fm.gov.lv

Adrese: Smilšu iela 1, Rīga, LV-1919, Latvija

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu tās lietošanas pieredzi un optimizētu darbību. Turpinot pārlūkprogrammas sesiju vai nospiežot pogu “Piekrītu”, Jūs apstiprināt, ka piekrītat izmantot sīkdatnes. Lai saņemtu detalizētāku informāciju, aicinām apskatīt mūsu tīmekļa vietnes sīkdatņu politiku.
Piekrītu

Latvijas Republikas Finanšu Ministrija