Ātrais iekšzemes kopprodukta (IKP) izaugsmes novērtējums par 2015. gada trešo ceturksni nav pārsteigums, skatoties uz spēcīgo rūpniecības un stabilo mazumtirdzniecības nozaru attīstību. Tādējādi šī gada trešajā ceturksnī IKP gada pieaugums ir pietiekoši spēcīgs – 2,5%.

Pieaugumu nodrošināja pamatā iekšzemes pieprasījums, jo Latvijas eksports piedzīvo būtiskas pārmaiņas, un trešajā ceturksnī eksporta izaugsme varētu būt ļoti vāja, ņemot vērā nepārliecinošos preču eksporta datus par jūliju un augustu.

Taču ārējās tirdzniecības dati par Latvijas preču eksportu šī gada astoņos mēnešos rāda, ka, lai arī eksports uz Krieviju samazinājās par 21,8%, uz pārējām valstīm tas pieauga par 4,5%. Tas ļauj secināt, ka grūtībām eksportā ir pagaidu raksturs, jo Latvijas eksportētājiem ir nepieciešams laiks, lai pārorientētos uz citiem eksporta tirgiem.

Eiropas Komisijas apkopotais un ikmēnesi publicētais ekonomikas sentimenta indekss oktobrī ir nedaudz pieaudzis. Arī rūpniecības konfidences indekss kopumā liecina par stabilitāti nozarē un izaugsmes iespēju palielināšanos tuvākajā laikā, jo ir pieauguši eksporta pasūtījumi. Tāpat arī patērētāju konfidences indekss oktobrī ir diezgan stabils. Līdz ar to IKP gada izaugsme 4. ceturksnī būs līdzīga 3. ceturksnī uzrādītajai, kā rezultātā gadā kopumā IKP pieaugums būs nedaudz augstāks par Finanšu ministrijas prognozēto.