ECOFIN Jaunumi

No 25. līdz 26. februārim Finanšu ministrijas pārstāvji piedalīsies Eirogrupas sanāksmē un neformālajā Eiropas Savienības (ES) Ekonomisko un finanšu jautājumu padomes (ECOFIN) sanāksmē, kas norisināsies Parīzē, Francijā. Ņemot vērā pēdējos notikumus Ukrainā, ir ieviestas izmaiņas plānotajā sanāksmju darba kārtībā. No darba kārtības ir izslēgti jautājumi, kas neapšaubāmi ir būtiski ES, bet pie kuru apspriešanas ministri atgriezīsies nākamajās sanāksmēs. Tā vietā sanāksmes darba kārtība ir saīsināta un papildināta ar jaunu sesiju, kas specifiski veltīta situācijai Ukrainā. Tā ļaus demonstrēt ES vienotību un solidaritāti ar Ukrainu un tās iedzīvotājiem, kas pašlaik piedzīvo Krievijas agresīvu un militāru iebrukumu, kā arī apspriest šīs situācijas ietekmi uz Eiropu kopumā.

Eirogrupas sanāksmes laikā plānots pārrunāt makroekonomiskās norises, tostarp inflāciju, un politikas perspektīvas eirozonā. Tiks izskatīts Ekonomikas pārvaldības pārskats un aktuālā situācija ar eiro kā digitālo valūtu.

Neformālajā ECOFIN sanāksmē paredzēts diskutēt par ES ekonomiskā spēka nostiprināšanu pasaules mērogā. Ministri tiks aicināti izvērtēt pašreizējo ģeopolitisko situāciju un apmainīties ar viedokļiem par to, kā starptautiskā mērogā veicināt spēcīgu Eiropu, jo īpaši sekmējot ilgtermiņa izaugsmi, izvirzot vērienīgus mērķus investīciju politikā galvenajās nākotnes nozarēs un cīnoties pret negodīgu praksi. Runājot par krīzes pārvarēšanu un Eiropas gatavošanos 2030. gadam, sanāksmes dalībnieki tiks aicināti apspriest veidus, kā, izejot no krīzes, atjaunot fiskālās un monetārās politikas telpu, vienlaikus saglabājot ilgtermiņa izaugsmi.