Jaunumi

No 15. līdz 16. martam finanšu ministrs Jānis Reirs un Finanšu ministrijas valsts sekretāres vietniece finanšu politikas jautājumos Līga Kļaviņa attālināti piedalīsies Eirogrupas un neformālajā Eiropas Savienības (ES) Ekonomisko un finanšu jautājumu padomes (ECOFIN) sanāksmē.

Eirogrupas sanāksmes laikā plānots pārrunāt Covid-19 ietekmi uz dažādām eirozonas tautsaimniecības nozarēm un strukturālās izmaiņas, Fiskālo atbalsta pasākumu pašreizējo situāciju un citus jautājumus. Savukārt paplašinātajā Eirogrupas formātā plānots pārrunāt gatavošanos Eirosamitam.

Neformālās ECOFIN sanāksmes laikā pārrunās aktuālākos ekonomikas un finanšu jautājumus, īpaši pievēršot uzmanību pašreizējiem finanšu pakalpojumu likumdošanas priekšlikumiem un finanšu pakalpojumu tiesību aktu īstenošanas statusam. Sanāksmes turpinājumā plānots izskatīt prezidentūras sagatavotu dokumentu par esošo situāciju attiecībā uz izaicinājumiem nodokļu jomā, ko radījusi ekonomikas digitalizācija.

Finanšu ministri diskutēs arī par ekonomikas atveseļošanos ES. Tā kā pagājis gads kopš Covid-19 pandēmijas sākuma, ECOFIN sanāksmē plānots vērtēt fiskālās politikas reakciju un diskutēt par Atveseļošanas un noturības mehānisma ieviešanu.

ECOFIN sanāksmē plānots izskatīt arī citus aktuālus jautājumus, tai skaitā gatavošanos starptautiskām sanāksmēm.