No 19. līdz 23. maijam Finanšu ministrijā mācību vizītē ieradusies Ukrainas delegācija, lai iepazītos ar Latvijas pieredzi komercdarbības atbalsta kontroles normu piemērošanas jautājumos. Vizītes laikā ne tikai Finanšu ministrijas, bet arī Centrālās finanšu un līgumu aģentūras, Valsts ieņēmumu dienesta, Klimata un enerģētikas ministrijas un Attīstības finanšu institūcijas ALTUM eksperti sniedza ieskatu, kā Latvijā tiek piemēroti Eiropas Savienības (ES) līmenī noteiktie nosacījumi komercdarbības atbalsta kontroles jomā un kāda bija Latvijas iestāžu pieredze šajos jautājumos pirms iestāšanās Eiropas Savienībā 2004. gadā.

Ukrainas kolēģi izrādīja interesi par praktiskajiem aspektiem komercdarbības atbalsta piešķiršanas procesā un tai sekojošajā uzraudzības posmā. Delegācijas pārstāvji arī iepazinās ar 2019. gadā izstrādāto un ieviesto De minimis atbalsta uzskaites sistēmu, tās darbības principiem un rezultātiem, kas ļauj nodrošināt efektīvu Latvijā piešķirtā de minimis atbalsta kontroli.

Latvijas pieredze ES normu pārņemšanā un piemērošanā var palīdzēt Ukrainas Pretmonopola komitejai (AMCU) izstrādāt savu pieeju ES acquis ieviešanai. Komercdarbības atbalsta kontroles jautājumi ir nozīmīgi, lai nodrošinātu konkurenci ES un Eiropas Ekonomiskajā zonā. Tā palīdz uzturēt funkcionējošu ES iekšējo tirgu.

Vizīte notika ES finansēta projekta “Konkurences un valsts atbalsta noteikumu un prakses saskaņošana ar ES acquis” (“COMPASA”) ietvaros. COMPASA projekts sniedz atbalstu Ukrainas Pretmonopola komitejai (AMCU) un citām attiecīgajām Ukrainas ieinteresētajām personām, veicinot valsts centienus īstenot attiecīgās reformas konkurences un valsts atbalsta jomā.

Ukrainas delegācijas vizīte

Saistītas tēmas

Atbalsts Ukrainai Jaunumi