#Budžets2023 Jaunumi

Ceturtdien, 9. februārī, plkst. 8.00 finanšu ministrs Arvils Ašeradens Finanšu ministrijā parakstīs ziņojumu par 2023. gada valsts budžetu un vēlāk budžeta portfeli nesīs uz Saeimu, lai jau tradicionāli nodotu valdības sagatavoto valsts budžeta likumprojektu izskatīšanai parlamentā.

Budžeta likumprojekta un tā pavadošo likumprojektu iesniegšanas pasākums ar Saeimas priekšsēdētāja Edvarda Smiltēna, Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšsēdētāja Jāņa Reira un finanšu ministra mediju brīfingu Saeimā notiks plkst. 8.20 Saeimas nama Lielajā vestibilā.

Budžeta portfeļa nešana no FM uz Saeimu ir tradīcija, kas tika aizsākta 1997. gadā. Līdz šim ar budžeta portfeli aiznesti jau 24 valsts budžeta likumprojekti, un šogad portfelis tiks nests jau 25. reizi. Tradīciju ieviesa bijušais finanšu ministrs Roberts Zīle. Viņš atvēlēja personīgo darba portfeli, lai Saeimā nogādātu 1998. gada budžetu.

#Budžets2023 izdevumi ir 14,7 miljardi eiro, bet ieņēmumi 12,7 miljardi eiro. Savukārt pirmajā gadā, kad portfelis tika nogādāts Saeimā, izdevumu apmērs bija 1,3 miljardi latu jeb aptuveni
1,8 miljardi eiro. Budžeta portfelī kopā uz Saeimu ir aiznesti 162 miljardi eiro valsts budžeta izdevumiem.