Budžets Jaunumi

Ceturtdien, 14. oktobrī, plkst. 8.10 finanšu ministrs Jānis Reirs no Finanšu ministrijas (FM) uz Saeimu nesīs budžeta portfeli, lai jau tradicionāli nodotu valdības sagatavoto nākamā gada valsts budžeta likumprojektu izskatīšanai parlamentā.

Budžeta likumprojekta un tā pavadošo likumprojektu iesniegšanas pasākums Saeimā notiks plkst. 8.20. Saeimas nama Lielajā vestibilā. Tajā paredzēts Saeimas priekšsēdētājas Ināras Mūrnieces un finanšu ministra mediju brīfings. Sekot līdzi pasākumam būs iespējams tiešraidē Saeimas Facebook kontā.

Budžeta portfeļa nešana no FM uz Saeimu ir tradīcija, kas tika aizsākta 1997. gadā. Šogad portfelis tiks nests jau 24. reizi. Tradīciju ieviesa bijušais finanšu ministrs Roberts Zīle. Viņš atvēlēja personīgo darba portfeli, lai Saeimā nogādātu 1998. gada budžetu.

Šogad finanšu ministrs Jānis Reirs uz Saeimu dosies ar jaunu budžeta portfeli, kas turpina tradīciju un pārmanto iepriekšējā budžeta portfeļa garu. Jaunais portfelis simbolizē rūpniecību un viedo reindustrializāciju, tas ir inovatīvs, izgatavots Latvijā no vietējiem materiāliem. Jaunā portfeļa idejas pamatā ir novēlējums, ceļavārdi, kas, gadiem ejot, nezaudēs savu aktualitāti. Tie aicina mācīties no vēstures, kam ir tendence atkārtoties, veidot budžetu pārdomāti, sabalansēti un atbildīgi, ievērojot fiskālo disciplīnu. Jauno portfeli Finanšu ministrijai dāvina finanšu ministrs Jānis Reirs. Tā autors ir tēlnieks Ivars Drulle.

#Budžets2022 izdevumi ir 12,406 miljardi eiro, bet ieņēmumi 10,663 miljardi eiro. Savukārt pirmajā gadā, kad portfelis tika nogādāts Saeimā, izdevumu apmērs bija 1,3 miljardi latu jeb aptuveni
1,8 miljardi eiro.

Jānis Reirs ir vienīgais finanšu ministrs, kurš budžeta portfeli nesīs jau sesto reizi. Savukārt ministri, kuri šo tradīciju pildījuši katrs četras reizes, ir Oskars Spurdziņš un Andris Vilks.

 

Mediju ievērībai:

Ņemot vērā epidemioloģisko situāciju valstī, mediju pārstāvji aicināti izvērtēt nepieciešamību apmeklēt pasākumu klātienē.

Lūgums katram plašsaziņas līdzeklim deleģēt darbam pasākumā ne vairāk kā vienu reportieri, fotogrāfu un operatoru.

Mediju pārstāvjus, kuri vēlas apmeklēt budžeta portfeļa iesniegšanas pasākumu, lūdzam pieteikties līdz 13.oktobra pulksten 16.00, rakstot e-pastu prese@saeima.lv vai zvanot 67087244.

Dalība pasākumā tikai ar sadarbspējīgiem Covid-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātiem.

Ierodoties Saeimā, sertifikāta pārbaudei lūdzam sazināties ar Saeimas Preses dienestu. Lai nodrošinātu pēc iespējas raitu iekļūšanu parlamentā, piedāvājam iespēju sertifikātu pārbaudei iesūtīt savlaicīgi, rakstot uz e-pastu prese@saeima.lv.

Mediju pārstāvji aicināti ierasties Saeimas nama Lielajā vestibilā līdz pulksten 8.10. Ierodoties Saeimā, lūdzam rēķināties ar laiku drošības pārbaudei.

Lūdzam TV operatorus ņemt līdzi atbilstošus vadus, lai saslēgtu kameras ar audiosignāla distribūcijas iekārtām. Lielajā vestibilā tiks nodrošinātas XLR audio pieslēguma ligzdas.

Pasākuma dalībniekiem jāievēro epidemioloģiskās drošības prasības un jālieto sejas maskas. Saeimu nav atļauts apmeklēt personām ar akūtām elpceļu slimību pazīmēm, ja noteikta mājas karantīna vai pašizolācija.