Finanšu ministrs ERAB

No 10. līdz 12. maijam finanšu ministrs Jānis Reirs piedalīsies Eiropas Rekonstrukcijas un attīstības bankas (ERAB) pilnvarnieku sanāksmē. Tā šogad tiek organizēta Marakešā, Marokā, kas ir viena no ERAB darbības valstīm. Latvijas delegāciju vada finanšu ministrs un tās sastāvā ir Finanšu ministrijas un Valsts kases amatpersonas. ERAB pilnvarnieku gada sanāksmē centrālais diskusiju temats ir Krievijas iebrukums Ukrainā un tā ietekme uz Ukrainas un pārējo ERAB darbības valstu ekonomiku, kā arī ERAB atbalsts šo negatīvo seku mazināšanai. Vienlaikus ERAB gada sanāksmes ietvaros notiek biznesa forums “Investment Outlook Session” ar īpašu sesiju par Latviju. Sadarbībā ar Latvijas Investīciju attīstības aģentūru tiek organizēta Latvijas uzņēmēju dalība šajā forumā ar mērķi piesaistīt investīcijas Latvijas uzņēmumu darbības paplašināšanai starptautiskajos attīstības tirgos.

Vizītes ietvaros finanšu ministram plānotas arī vairākas divpusējas tikšanās. Otrdien, 11. maijā, Jānis Reirs tiksies ar ERAB pirmo viceprezidentu Jurgenu Rigterinku (Jürgen Rigterink) un viceprezidentu Alēnu Pilū (Alain Pilloux), lai apspriestu vēl lielāka atbalsta Ukrainas ekonomikai mobilizēšanu un investīciju palielināšanu kara ietekmētajās valstīs, tostarp Latvijā.

“Investīcijas palielina reģiona ģeopolitisko drošību. Starptautisko finanšu institūciju ieguldījumi, sevišķi ERAB atbalsts kapitāla tirgus stiprināšanā, ir Latvijas investīciju vides drošības garants. Būtiski ir stiprināt bankas kapitāla un darbinieku klātbūtni mūsu reģionā,” uzsver finanšu ministrs Jānis Reirs.

Otrdien ministram būs arī divpusējā tikšanās ar Eiropas Investīciju bankas (EIB) viceprezidentu Tomasu Estrosu (Thomas Östros) kā arī ar ziemeļvalsts Islandes Finanšu un ekonomikas ministru Bjarni Benediktsonu (Bjarni Benediktsson).

Trešdien, 11. maijā, Reirs piedalīsies pilnvarnieku gada sanāksmē, kur ar ministriem, EIB un Eiropas Komisijas pārstāvjiem (EK pārstāv Valdis Dombrovskis) diskutēs par atbalsta mehānismiem Krievijas īstenotā kara seku mazināšanai Ukrainā un pārējās ERAB saņēmējvalstīs, lai vēl vairāk mobilizētu atbalstu Ukrainas un reģiona valstu ekonomikas noturībai, stiprinātu kapitāla tirgus, enerģētikas sektoru un infrastruktūru.

“Svarīgi, lai ERAB piedāvā finanšu instrumentus un atbalsta pasākumus, kas risina Ukrainas un kara ietekmēto valstu vajadzības, “ uzsvēra finanšu ministrs Jānis Reirs.

Ceturtdien, 12. maijā, Finanšu ministrs Jānis Reirs atklās Latvijas investīciju sesiju, kuras mērķis ir piesaistīt investīcijas Latvijas uzņēmumu darbības paplašināšanai starptautiskajos tirgos.

“Latvijas uzņēmumiem ir augsts potenciāls zinātnes, tehnoloģiju un inovāciju jomā, un mūsu dalība starptautiskās finanšu institūcijās paver jaunas iespējas mūsu uzņēmumu attīstībai,” atzīst ministrs.

Biznesa forumā piedalīsies Latvijas Ķīmijas un farmācijas uzņēmēju asociācija, ko pārstāv valdes priekšsēdētājs Vitālijs Skrīvelis, strauji augošā AS PrintOnPack.com, kas darbojas mīksto iepakojumu tirgū, un pilna cikla dronu un to programmatūras izstrādes uzņēmuma FIXAR Biznesa attīstības vadītāja Ksenija Voroņina.

Savukārt Finanšu ministrijas valsts sekretāra vietniece Līga Kļaviņa vizītes laikā 10. maijā tiksies ar ASV Valsts kases pārstāvjiem, lai pārrunātu ERAB investīciju stratēģisko nozīmi Baltijas valstīs, bet 11. maijā piedalīsies Somijas, Norvēģijas, Latvijas un Libānas valstu grupas sanāksmē.