Jaunumi

Ņemot vērā atklātos gadījumus par kukuļošanas mēģinājumiem Valsts ieņēmumu dienestā (VID), kā arī to, ka dienesta vadība nav pilnvērtīgi informējusi sabiedrību par citiem noziegumiem iestādē, VID vadītājai tuvākajā laikā ir jāsniedz pilna informācija par atklātajiem VID amatpersonu pārkāpumiem, izmeklēšanas rezultātiem un piemērotajiem sodiem. Tāpat ir jāsniedz informācija par trauksmes cēlēju ziņojumu skaitu un izskatīšanas rezultātiem.

Jau tika vēstīts, ka VID Iekšējās drošības pārvalde, kriminālprocesa ietvaros veicot apjomīgas speciālās izmeklēšanas darbības, šonedēļ aizturēja organizētu personu grupu, kas pieprasīja kukuli 65 tūkstošu eiro apmērā ar mērķi to nodot VID amatpersonai.

Noderīga ziņa? Padalies!

“Šis ir kliedzošs gadījums par korupciju VID. Strausa politika no vadības puses šajā gadījumā nav pieļaujama – dienesta vadībai jāinformē sabiedrība par katru gadījumu, kad tiek atklāti amatpersonu noziedzīgi nodarījumi VID, kā arī tajos iesaistītajiem muitniekiem, auditoriem un organizatoriem. Šie pārkāpēji dara negodu valsts pārvaldei un tiem VID darbiniekiem, kas lojāli un motivēti veic savus pienākumus. Sabiedrībai un mūsu nodokļu maksātājiem ir jābūt drošiem, ka nodokļus administrē godprātīgi un valstij lojāli cilvēki. Es vēlos, lai uzņēmēji redz, ka šī cīņa pret negodīgu rīcību nodokļu un muitas administrēšanā, ir ar rezultātu,” pauž finanšu ministrs Jānis Reirs.

Korupcija grauj valsts ekonomisko, sociālo un politisko pamatu. Tā nodara ļaunumu ikvienam un kaitē valsts un iestādes reputācijai. Kukuļošana vai jebkura prettiesiska darbība, ko veic iestādes darbinieki, izmantojot savu dienesta stāvokli un pārkāpjot normatīvajos aktos noteiktās pilnvaras un dienesta pienākumus, tādējādi gūstot savtīgu labumu sev vai nodrošinot to iegūšanu citām personām, ir korupcija.

Diemžēl ir apstiprinājušās dažu uzņēmēju aizdomas un sniegtā informācija, ka tiek prasīti un organizēti kukuļi par VID lēmumiem. Jau tuvākajā laikā ministrs ar VID vadību apspriedīs konkrētus priekšlikumus par korupcijas mazināšanu un iekšējās drošības kapacitātes stiprināšanu VID.

Tāpat sabiedrības locekļi ir aicināti nekavējoties ziņot par gadījumiem, kas pārkāpj likumu, ja tādi tiek novēroti.

 

 Pieteikties jaunumu saņemšanai e-pastā