Nozares ziņas

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Muitas pārvaldes amatpersonas sadarbībā ar Nodokļu un muitas policijas pārvaldes amatpersonām, veicot kravas transportlīdzekļu kontroli, novērsa 2 786 940 cigarešu (139 347 paciņas) kontrabandu. Cigaretes bija noslēptas kravas transporta līdzekļos ar kokskaidu granulu un makaronu kravām.  

VID Muitas pārvaldes Muitas kontroles atbalsta centrā, Rīgā, veicot kāda kravas automobiļa skenēšanas attēlu analīzi, muitas amatpersonām radās aizdomas, ka transportlīdzeklī atrodas nedeklarētas preces. Kravas automobilis ar Krievijas Federācijas numura zīmēm šī gada 3. oktobrī bija iebraucis Pāternieku muitas kontroles punktā no Baltkrievijas puses. Saskaņā ar pavaddokumentiem tajā tika vesta prece - kokskaidu granulas. Kravu bija paredzēts nogādāt saņēmējam Latvijā.

Pāternieku muitas kontroles punktā transportlīdzeklis tika novirzīts padziļinātās kontroles veikšanai. Tās laikā muitas amatpersonas atklāja, ka kokskaidu granulu maisos ir noslēpti iepakojumi ar cigaretēm. Kontroles rezultātā tika izņemtas 1 686 940 gab. cigaretes (84 347 paciņas) “NZ Gold” ar Baltkrievijas Republikas akcīzes nodokļa markām.

Lietas materiāli tika nodoti VID Nodokļu un muitas policijas pārvaldei. Par konstatēto noziedzīgo nodarījumu uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 190.panta trešajā daļā paredzētā noziedzīgā nodarījuma pazīmēm par kontrabandu lielā apmērā.

Pagājušajā nedēļā pabeigta muitas kontrole vēl citai kravai, kas iepriekš tika aizturēta Pāternieku muitas kontroles punktā. Skenēšanas attēlu analīzes rezultātā, veicot muitas kontroli kādam Krievijā reģistrētam transportlīdzeklim ar makaronu kravu, VID Muitas pārvaldes amatpersonas atklāja kontrabandas cigaretes. Automobilis ar kravu tika nodots VID Nodokļu un muitas policijas pārvaldei. Kontroles rezultātā izņemtas 1 100 000 gab. cigaretes (55 000 paciņas) “NZ Gold” ar Baltkrievijas Republikas akcīzes nodokļa markām.

Par konstatēto noziedzīgo nodarījumu VID Nodokļu un muitas policijas pārvaldē uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 190.panta trešajā daļā paredzētā noziedzīgā nodarījuma pazīmēm par kontrabandu lielā apmērā.

Valstij nenomaksāto nodokļu summa par izņemtajām cigaretēm ir vairāk nekā 446 000 eiro.