Nozares ziņas

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Muitas pārvaldes amatpersonas, veicot kravas transportlīdzekļu kontroli, novērsa 1 539 200 cigarešu (76 960 paciņas) kontrabandu. Cigaretes bija noslēptas kravas transportlīdzeklī speciāli izveidotā slēptuvē – piekabes dubultajos griestos, kā arī zem kabīnes sienu un griestu apšuvuma.

Šī gada 23.oktobra naktī Pāternieku muitas kontroles punktā (MKP) iebrauca kravas auto SCANIA bez kravas. Pamatojoties uz riska analīzes rezultātiem, muitas amatpersonas transportlīdzekli novirzīja skenēšanai. Izvērtējot skenēšanas attēlus, muitniekiem radās aizdomas, ka puspiekabes griestos ir izveidota kontrabandas preču slēptuve. Pārbaude tika turpināta padziļinātās kontroles ēkā, iesaistot tajā arī muitas kinologu ar tabakas meklēšanas suni.

Fiziskās kontroles rezultātā konstatēts, ka piekabei izveidoti dubultgriesti, kuros paslēpts liels daudzums nedeklarētu cigarešu. Muitas kontroles laikā izņemtas 1 486 200 (74 310 paciņas) cigaretes “NZ Gold” un “Qeen Superslims” ar Baltkrievijas Republikas akcīzes nodokļa markām. Lietas materiāli tika nodoti VID Nodokļu un muitas policijas pārvaldei, par konstatēto noziedzīgo nodarījumu uzsākts kriminālprocess.

Savukārt vakar, 25.oktobra vakarā, veicot uz prāmja uzbraucošo kravas automašīnu kontroli, Ventspils ostas MKP amatpersonas padziļinātai pārbaudei novirzīja kādu kravas automašīnu ar Lietuvas reģistrācijas numuru. Pavaddokumentos bija norādīts, ka kravā atrodas ragavas. Transportlīdzekļa skenēšanas un fiziskās kontroles rezultātā muitas amatpersonas atklāja, ka auto kabīnē zem sienu un griestu apšuvuma, kā arī motora nodalījumā virs dzinēja ir noslēptas cigaretes. Slēptuvēs atradās kopumā 53 000 cigarešu “Minsk Capital” (2650 paciņas) ar Baltkrievijas Republikas akcīzes nodokļa markām. Lietas materiāli tika nodoti VID Nodokļu un muitas policijas pārvaldei.

Valsts budžetā nenomaksāto nodokļu summa par izņemtajām cigaretēm ir gandrīz 245 000 eiro.

Šī gada pirmajos deviņos mēnešos VID Muitas pārvaldes veikto kontroles pasākumu rezultātā izņemti 52,87 miljoni cigarešu. Valsts budžetā nesamaksātie muitas maksājumi par šādu daudzumu nedeklarētu cigarešu ir aptuveni 8,49 miljoni eiro.