Jaunumi

Ceturtdien, 23. septembrī, plkst. 10.00 notiks Ēnu ekonomikas apkarošanas padomes sēde (attālinātajā režīmā). To vadīs Ministru prezidents Krišjānis Kariņš.

Ēnu ekonomikas apkarošanas padomes sēdē tiks skatīts Ēnu ekonomikas ierobežošanas plāna 2021. – 2022.gadam projekts, kā arī diskutēts par ēnu ekonomikas mazināšanu sadarbībā ar nozarēm, prettiesisku līdzekļu iegūšanas aprites mazināšanu un “aplokšņu algu” maksāšanas ierobežošanu.

Ēnu ekonomikas apkarošanas padome ir koordinējoša institūcija, kuras mērķis ir ēnu ekonomikas apkarošanas jomā koordinēt un uzraudzīt atbildīgo institūciju – valsts pārvaldes iestāžu un nevalstisko organizāciju darbību. Padomi vada ministru prezidents, bet tās sastāvā ir ekonomikas ministrs, finanšu ministrs, iekšlietu ministrs, labklājības ministrs, satiksmes ministrs, tieslietu ministrs, veselības ministrs, vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs, zemkopības ministrs, ģenerālprokurors, Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja priekšnieks, Valsts policijas priekšnieks, Valsts ieņēmumu dienesta ģenerāldirektors, Valsts darba inspekcijas direktors, Veselības inspekcijas vadītājs, Latvijas darba devēju konfederācijas prezidents, Latvijas Pašvaldību savienības priekšsēdis, Latvijas Brīvo arodbiedrību savienības priekšsēdētājs un Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras prezidents.