Finanšu ministrs Jaunumi

No 5. līdz 6. oktobrim finanšu ministrs Jānis Reirs un Finanšu ministrijas pārstāvji piedalīsies Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas (OECD) Ministru padomes sanāksmē Parīzē, Francijā. Sanāksmes galvenais vadmotīvs ir “Kopīgas vērtības – zaļa un iekļaujoša nākotne”.

OECD Ministru padomes dalībnieki diskutēs par ceļu uz zaļāku nākotni un nodokļiem starptautiskajā mērogā. Digitalizācijas radītās pārmaiņas nosaka to, kā sabiedrība mācās, dzīvo un strādā šodien, no jauna definē mijiedarbību starp ekonomikām, sociālo sektoru un valdībām un rada jaunas iespējas izaugsmei un labklājībai.

Sanāksmē tiks skatīts arī viens no aktuālākajiem jautājumiem globālā mērogā – klimata krīzes risināšana. Līdztekus nestabilajai situācijai pasaulē, sabiedrība joprojām atrodas klimata pārmaiņu pasliktināšanās, bioloģiskās daudzveidības samazināšanās un citu ārkārtas situāciju vidē.

Darba kārtībā aktuāls jautājums būs arī oglekļa neitralitāte un pāreja uz to zaļas un ilgtspējīgas nākotnes labā. Darba sesijās paredzētas diskusijas par digitālās transformācijas veicināšanu un iespēju radīšanu visiem. Savukārt sanāksmes noslēgumā plānots apstiprināt Ministru padomes paziņojumu.

Atzīmējot pastāvēšanas 60. gadadienu, OECD atgādina par pamatvērtībām, kas vienmēr bijušas organizācijas uzmanības centrā – individuālās brīvības saglabāšana, demokrātija, tiesiskums un cilvēktiesību aizsardzība, kā arī atvērtas, konkurētspējīgas, ilgtspējīgas un pārredzamas tirgus ekonomikas principi. Pamatojoties uz šīm vērtībām, OECD vienmēr atbalstījusi dialogu un sadarbību politiskajā līmenī, lai ar savu darbu uzlabotu cilvēku ekonomisko un sociālo labklājību.