Finanšu ministrs Jaunumi

Šodien, tiekoties ar Latvijas Grāmatizdevēju asociācijas pārstāvjiem, finanšu ministrs Jānis Reirs apliecināja, ka pilnībā atbalsta Valsts prezidenta aicinājumu veicināt latviešu oriģinālliteratūras izdošanu un pieejamību. Ministrs uzskata, ka ir nepieciešams stiprināt latviešu valodu un veicināt tās attīstību. Jānis Reirs piekrīt, ka valsts valodas politikai mērķtiecīgi jāveicina kvalitatīva satura valsts valodā pieejamība.

Finanšu ministrs tiekoties norādīja, ka ir gatavs atbalstīt konstruktīvus risinājumus, kas sniegtu nepieciešamo atbalstu latviešu grāmatniecībai, un gaida priekšlikumus no par kultūrpolitikas veidošanu valstī atbildīgās Kultūras ministrijas. Jānis Reirs atzina, ka ir nepieciešams risinājums oriģinālliteratūras atbalstam, un mudināja grāmatniecības nozares pārstāvjus sadarboties ar Kultūras ministriju, meklējot saskarsmes punktus un izstrādājot priekšlikumus.

Ministrs norādīja, ka par Latvijas nodokļu maksātāju naudu nav jāatbalsta Latvijai nedraudzīgu kaimiņvalstu grāmatu un preses izdevumu izdošanu.