Jaunumi

Piektdien, 20. martā, Saeimā tika apstiprināts speciāls terminēts likumprojekts par valsts apdraudējuma un tā seku novēršanas un pārvarēšanas pasākumiem saistībā ar COVID-19 izplatību. Likuma mērķis ir noteikt pasākumus valsts apdraudējuma un tā seku novēršanai un pārvarēšanai, īpašos atbalsta mehānismus, kā arī krīzes izdevumus, kas tieši saistīti ar COVID-19 izplatības ierobežošanas finansēšanu. Regulējums stāsies spēkā ar šā gada 12. martu, kad valstī tika izsludināta ārkārtējā situācija.

“Šādos krīzes apstākļos un strauji mainīgajā situācijā, kas saistīta ar COVID-19 izplatību un tās radītajām sekām, kavēšanās nav pieļaujama. Diskusijās un kopīgā darbā esam panākuši vienošanos par likuma redakciju, kas dod mums iespēju operatīvi reaģēt un atbalsta iespējas nekavējoties papildināt, ja un kad tas būs nepieciešams,” norāda finanšu ministrs Jānis Reirs.

Valdība atbalsta uzņēmējus un strādājošos, tāpēc nepārtraukta darba režīmā turpina analizēt un diskutēt par citiem jauniem atbalsta veidiem, lai ekonomisko vidi saglabātu pēc iespējas funkcionējošu un drīzumā palīdzētu tai pilnībā atveseļoties un atgriezties pie ierastās darbības.

Vairāk informācijas Saeimas mājaslapā