Nozares ziņas

Reaģējot uz Krievijas iebrukumu Ukrainā, Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Muitas pārvalde iesaldē sadarbību ar Krievijas Federālo muitas dienestu.

Vēstulē Krievijas Federālā muitas dienesta vadītājam Vladimiram Bulavinam VID Muitas pārvaldes direktors Raimonds Zukuls norāda uz noziedzīgo un nepieņemamo Krievijas rīcību Ukrainā.

“Darām zināmu, ka VID Muitas pārvaldei nav pieņemama Krievijas Federācijas īstenotā militārā agresija Ukrainā. Tādējādi VID Muitas pārvalde paziņo par turpmāko attiecību iesaldēšanu ar Krievijas Federālo muitas dienestu,” teikts R. Zukula parakstītajā paziņojumā.

R.Zukuls norāda, ka attiecības ar Krievijas muitu tiek iesaldētas, solidarizējoties ar Ukrainas tautu cīņā pret Krievijas okupantiem.

“Ir neiespējami runāt par sadarbības turpināšanu ar dienestu, kurš kalpo režīmam, kas veic iebrukumu neatkarīgā valstī, pret kuru tiek vērstas ļoti plašas ekonomiskas un finansiālas sankcijas un uzskatīt, ka viss būs kā bijis” tā R.Zukuls.

Šāda abu pušu sadarbības iesaldēšana galvenokārt nozīmē, ka ar Krievijas muitas dienestu no Latvijas puses vairs nenotiks datu un informācijas apmaiņa.

Vienlaikus jānorāda, ka autopārvadātāju apkalpošana šobrīd netiek pārtraukta.

Šāda attiecību iesaldēšana aktualizējās pēc tam, kad 2022. gada 24.februārī Krievija īstenoja militāru iebrukumu neatkarīgās Ukrainas teritorijā.