Nozares ziņas

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Muitas pārvaldes un Valsts robežsardzes amatpersonas augusta pirmajā nedēļā, veicot kravas automobiļu un vilcienu kontroli, novērsa 548 000 cigarešu (27 400 paciņas) kontrabandu. Cigaretes bija noslēptas kravas vilciena vagonos, ar kuriem no Baltkrievijas tika ievesta koksnes šķelda, kā arī kravas transportlīdzekļa piekabes konstrukcijās.

Vakar, 2021.gada 5.augustā, Indras muitas kontroles punkta (MKP) muitas amatpersonas, veicot no Baltkrievijas iebraukuša vilciena skenējuma attēlu analīzi, atklāja nedeklarētu preču pārvietošanu. Valsts robežsardzes (VRS) darbinieki, veicot vagonu pārbaudi, vagonos ar šķeldas kravu konstatēja no muitas kontroles noslēptas cigaretes. Padziļinātas kontroles rezultātā kopumā tika izņemtas 524 000 cigaretes (26 200 paciņas) “NZ GOLD” un “QUEEN Superslims”.

Savukārt 2021.gada 3.augustā Silenes muitas kontroles punktā, veicot kravas automobiļa skenējumu attēlu analīzi, tika nolemts veikt padziļinātu kontroli no Baltkrievijas iebraukušam auto. Kontrolē tika iesaistītas VID Nodokļu un muitas policijas pārvaldes amatpersonas, kuras automobiļa puspiekabes konstrukcijās konstatēja 24 000 cigarešu (1 200 paciņas).

Valstij nenomaksāto nodokļu summa par abos gadījumos izņemtajām cigaretēm ir aptuveni 93 000 eiro.

Muitas kontroles laikā konstatējot noziedzīga nodarījuma pazīmes, lietu materiāli nodoti VID Nodokļu un muitas policijas pārvaldei lēmumu pieņemšanai par kriminālprocesu uzsākšanu.