Nozares ziņas

Sākot no marta, iedzīvotāji var iesniegt gada ienākumu deklarācijas par 2020.gadu. Rūpējoties par klientu un darbinieku veselību, VID uz ārkārtējās situācijas laiku ir pārtraucis klientu apkalpošanu klātienē, tādēļ aicinām deklarāciju iesniegt elektroniski, Elektroniskās deklarēšanas sistēmā (EDS). Lai skaidrotu, kā deklarāciju iesniegt ērti, ātri un vienkārši, VID šī gada 9. martā plkst. 14.00 rīko tiešsaistes semināru “Gada ienākumu deklarācija elektroniski: kā atgūt pārmaksātos nodokļus”.  

Tiešsaistes seminārs būs skatāms šī gada 9. martā no pl. 14.00 VID kontā sociālajā platformā “Youtube” un “Facebook”.

Šajā seminārā VID speciālisti stāstīs un atbildēs uz jautājumiem par šādiem gada ienākumu deklarācijas aspektiem: 

  • Kas, cik un kādus attaisnotos izdevumus var deklarēt?
  • Vai man gada ienākumu deklarācija jāiesniedz obligāti?
  • Kā aizpildīt deklarāciju Elektroniskās deklarēšanas sistēmā (EDS)?
  • Vai deklarācijai var pievienot čekus par ģimenes locekļu attaisnotajiem izdevumiem?
  • Citiem praktiskiem jautājumiem, lai deklarāciju varētu iesniegt ātri, ērti un vienkārši!

Interesenti var pievienot šo pasākumu savam kalendāram šeit: www.vid.gov.lv / Aktualitātes / Notikumi / “Gada ienākumu deklarācija elektroniski: kā atgūt pārmaksātos nodokļus”.

Iepriekšēja reģistrēšanās nav nepieciešama, “Youtube” un “Facebook” tiešraide būs pieejama publiski.

Piedalies un uzzini, kā ērti un vienkārši aizpildīt un iesniegt gada ienākumu deklarāciju par 2020.gadu!

Atgādinām, ka tiem iedzīvotāji, kam gada ienākumu deklarācija par 2020.gadu jāiesniedz obligāti, to var izdarīt trīs mēnešu laikā, līdz pat 1.jūnijam, bet brīvprātīgi, attaisnoto izdevumu atgūšanai, deklarāciju var iesniegt trīs gadu garumā. Plašāka informācija, kā arī video pamācība un citi informatīvi materiāli ir pieejami VID tīmekļvietnes sadaļā “Gada ienākumu deklarācija”.

Jautājumu un neskaidrību gadījumā aicinām zvanīt uz VID Konsultatīvo tālruni 67120000, kā arī uzdot savus jautājumus rakstiski VID Elektroniskajā deklarēšanas sistēmā (EDS) sadaļā “Sarakste ar VID”.  Svarīgi, ka, zvanot uz VID Konsultatīvo tālruni 67120000, ikviens var saņemt arī personificētu konsultāciju, ja vien zvanot pieslēdzas VID EDS un nosauc tur redzamo kodu.