Nozares ziņas

Šī gada 21. aprīlī pl. 10.00 notiks Valsts ieņēmumu dienesta tiešsaistes seminārs Latvijas uzņēmējiem, kas pārdod preces tālpārdošanā vai sniedz pakalpojumus patērētājiem citās ES valstīs vai nodrošina e-komercijas sūtījumu importu. 

Šī gada 1.jūlijā stāsies spēkā izmaiņas Eiropas Savienības (ES) tiesību aktos e-komercijas jomā un mainīsies PVN noteikumi par pārrobežu darījumiem starp uzņēmumiem un patērētājiem (B2C). Minētie grozījumi ietekmēs visus e-komercijas ķēdes dalībniekus - tiešsaistes pārdevējus, tirdzniecības platformas gan ES, gan ārpus tās, pasta operatorus un kurjerus, kā arī patērētājus.

Šo izmaiņu pamatojums ir novērst šķēļus pārrobežu tirdzniecībai tiešsaistē un risināt problēmas, kas izriet no PVN režīmiem attiecībā uz preču tālpārdošanu un zemas vērtības sūtījumu importu. Ieviestās izmaiņas paplašina MOSS tvērumu ar vienas pieturas aģentūras režīmu (one stop shop (OSS)) un paredz jaunus īpašos režīmus importa e-komercijas darījumiem.

Seminārs “PVN piemērošana e-komercijas darījumiem no 01.07.2021” būs skatāms šī gada 21. aprīlī no pl. 10.00 VID kontā sociālajā platformā “Youtube” un “Facebook”.

Seminārā VID speciālisti skaidros un atbildēs uz jautājumiem par PVN likuma grozījumiem, izskatīs iespējamās tipiskākās preču piegādes shēmas un pārrunās e-komercijas sūtījumu muitošanu. 

Interesenti var pievienot šo pasākumu savam kalendāram šeit: www.vid.gov.lv / Aktualitātes / Notikumi / “PVN piemērošana e-komercijas darījumiem no 01.07.2021.”.

Iepriekšēja reģistrēšanās nav nepieciešama, “Youtube” un “Facebook” tiešraide būs pieejama publiski.