Jaunumi

Valsts ieņēmumu dienests (VID) turpina vienkāršot elektronisko pakalpojumu saņemšanas procesu. Turpmāk arī atļaujas naftas produktu atlikumu pārvietošanai vai realizācijai, atļaujas vienreizējai darbībai ar akcīzes precēm un izziņas naftas produktu iegādei izmantošanai koksa ķīmiskajai apstrādei varēs saņemt, aizpildot elektronisko veidlapu.

Līdz šim iesniegums atļauju/izziņu saņemšanai vai pārreģistrācijai bija jāaizpilda manuāli, un kā pielikums kopā ar citiem dokumentiem jāiesniedz elektroniskajā deklarēšanas sistēmā (EDS). Tagad atļaujas/izziņas var iegūt vai pārreģistrēt, aizpildot elektronisko veidlapu. Elektroniskā veidlapa ievērojami vienkāršo e-pakalpojuma saņemšanu.

Uzņēmēji, kuru izvēlētajam darbības veidam nepieciešama izziņa vai atļauja, aicināti izmantot jaunos, strukturētos dokumentus – atļauja vienreizējai darbībai ar akcīzes precēm, atļauju naftas produktu atlikumu pārvietošanai vai realizācijai un izziņu naftas produktu iegādei izmantošanai koksa ķīmiskai apstrādei.

Papildu informācija ir atrodama VID mājaslapā – sadaļā “Speciālās atļaujas (licences) – izsniegšana un pārreģistrācija”.

Jautājumu vai neskaidrību gadījumā iedzīvotāji var zvanīt uz VID Konsultatīvo tālruni 67120000 vai uzdot savu jautājumu rakstiski VID EDS sadaļā “Sarakste ar VID”. Svarīgi, ka, zvanot uz VID Konsultatīvo tālruni 67120000, ikviens var saņemt arī personificētu konsultāciju, ja vien zvanot pieslēdzas VID EDS un nosauc tur redzamo kodu.