Jaunumi

Ceturtdien, 14. maijā, VAS “Valsts nekustamie īpašumi” (VNĪ) kapitāldaļu turētājs – Finanšu ministrijas (FM) valsts sekretāre uzdevusi VNĪ padomei nekavējoties izvērtēt par attīstības projektu uzraudzību atbildīgo personu – valdes locekļa un citu darbinieku rīcību un atbildību par iespējamu darba drošības normu neievērošanu, veicot FM ēkas jumta nomaiņas darbus.

Tas darīts, ņemot vērā publiski vairākkārt, tai skaitā šodien, izskanējušo informāciju par iespējamiem darba drošības pārkāpumiem, īstenojot attīstības projektu “Jumta, logu, pagalma pārseguma un ieejas mezgla atjaunošana Smilšu ielā 1, Rīgā”, kā arī saskaņā ar Publiskas personas kapitāla daļu un kapitālsabiedrību pārvaldības likuma 107. panta pirmo daļu.

Noderīga ziņa? Padalies!

FM jau vairākkārt ir norādījusi, ka, veicot būvdarbus, darba drošības pasākumu ignorēšana un neievērošana nav pieļaujama.

Padomei ir steidzami jāizvērtē VNĪ amatpersonu un darbinieku atbildība par darba drošības normu neievērošanu, veicot FM ēkas jumta nomaiņas darbus. VNĪ ir jāpastiprina kontrole par īstenoto projektu darba drošības ievērošanu.

Tāpat ir uzdots par iespējamiem darba drošības pārkāpumiem nekavējoties vērsties Valsts darba drošības inspekcijā un citos atbildīgajos dienestos par normatīvajos aktos paredzēto rīcību, atbilstoši pielietojot līgumā paredzētās soda sankcijas saistībā ar fiksēto iespējamo pārkāpumu.

 

 Pieteikties jaunumu saņemšanai e-pastā