Datums 20.–21. septembris, 2023
LaiksVisu dienu
Vieta Brisele

No 20. līdz 21. septembrim Finanšu ministrijas Tautsaimniecības analīzes departamenta direktore Inta Vasaraudze piedalīsies Ekonomiskās politikas komitejas (EPC) un Ekonomiskās politikas komitejas eirozonas formāta (EPS EA) sanāksmēs, kuras notiks Briselē.

EPC sanāksmē plānots izskatīt Spānijas prezidentūras prioritātes, EPC sagatavotos Padomes secinājumus par Klimata pārmaiņu finansēšanas jautājumiem, kā arī 2023. gada Komisijas vasaras starpposma ekonomisko prognožu prezentāciju, savukārt Komisija informēs par pēdējiem notikumiem enerģētikas jomā. Sanāksmes laikā arīdzan tiks izskatīti ziņojumi par progresu Atveseļošanas un noturības mehānisma ieviešanā un makroekonomiskās nesabalansētības procedūras īstenošanā, paredzot pamatrādītāju un to robežvērtību pārskatīšanu. Vēl sanāksmes laikā tiks izskatīts strukturālās statistikas pārskats, ekonomiskās pārvaldības pārskata juridiskie aspekti, sociālās konverģences attīstības jautājumi un ES ekonomiskās politikas koordinācijas jautājumi, kā arī Eiropas Semestra jautājumi.

Savukārt EPC EA darba kārtība paredz viedokļu apmaiņu par Atveseļošanas un noturības mehānisma prioritātēm, fokusējoties uz ekonomiskās politikas izaicinājumiem eirozonā, ņemot par pamatu eirozonas rekomendācijas un to īstenošanu 2023. gadā.