Nodokļu konvencijas apstiprināšana Saeimā nenozīmē, ka var tikt uzsākta tās piemērošana. Apstiprināšana Saeimā nozīmē, ka Latvijas puse ir izpildījusi nepieciešamās prasības, lai nodokļu konvencija stātos spēkā. Par minēto prasību izpildi otrai līgumslēdzējai valstij diplomātiskā ceļā (iesniedzot oficiālu notu) paziņo Ārlietu ministrija. Līdzīgā veidā par nepieciešamo prasību izpildi paziņo otra līgumslēdzējas valsts. Šāds pēdējā paziņojuma (notas) datums (vai tā saņemšanas datums) parasti saskaņā ar konkrētas nodokļu konvencijas noteikumiem tiek uzskatīts par nodokļu konvencijas spēkā stāšanās datumu. Savukārt konvencijas noteikumu piemērošana tiek uzsākta ar to kalendāro gadu, kurš seko gadam, kurā nodokļu konvencija stājas spēkā.  Konvenciju spēkā stāšanās un piemērošanas  uzsākšanas datumi norādīti tabulā par konvenciju statusu 4. un 5.ailē.

Latvija darbu pie nodokļu konvenciju noslēgšanas uzsāka 1992.gadā, un līdz šim sarunas par nodokļu konvenciju noslēgšanu ir notikušas ar 75 valstīm. Tajā skaitā nodokļu konvencijas ir parafētas ar 69 valstīm, uzsākta 62 konvenciju piemērošana (ar 4 valstīm stājušies spēkā piemērošanai protokoli par spēkā esošo nodokļu konvenciju grozīšanu), un ar divām valstīm nodokļu konvencijas plānots pārskatīt.

* 2006.gada 3.jūnijā Melnkalnes parlaments pieņēma lēmumu par Melnkalnes Republikas neatkarības pasludināšanu, vienlaicīgi nolemjot, ka Melnkalnes Republika piemēro starptautiskos līgumus, ko noslēgusi Serbijas un Melnkalnes valstu savienība un kas attiecas uz Melnkalnes Republiku, līdz ar to 2005.gada 22.novembrī parakstītā Latvijas Republikas valdības un Serbijas un Melnkalnes Ministru padomes konvencija par nodokļu dubultās uzlikšanas novēršanu attiecībā uz ienākuma un kapitāla nodokļiem tiek piemērota gan attiecībā uz Melnkalni, gan Serbiju.