Jaunumi

No 25. janvāra Finanšu ministrija (FM) īsteno līdz šim nebijušu aktivitāti – FM darbinieki telefoniski informē nodokļu maksātājus par atbalsta instrumentu pieejamību Covid-19 krīzes skartajiem nodokļu maksātājiem. Tādējādi tiek veicināta efektīva un savlaicīga komunikācija ar nodokļu maksātājiem par pieejamo atbalstu un iesniegumu izskatīšanu.

“Esmu pārliecināts, ka šāda komunikācija ar uzņēmējiem ne tikai uzlabo uzņēmēju informētību, bet arī ļauj Finanšu ministrijai kā politikas veidotājai paskatīties uz dažādām Covid-19 krīzes situācijām no uzņēmēja skatu punkta. Vienlaikus tā varam efektīvāk rosināt priekšlikumus diskusijai situāciju uzlabojumam,” norāda finanšu ministrs Jānis Reirs.

Līdz 5. februārim FM pārstāvji ir sazinājušies ar 3150 nodokļu maksātājiem, informējot par Valsts ieņēmumu dienesta (VID) administrētajiem valsts atbalsta veidiem, kā arī nepieciešamības gadījumā novirzot konkrēto gadījumu VID padziļinātas konsultācijas sniegšanai par nodokļu maksātājam saistošiem jautājumiem un pieteikumu sagatavošanu. FM turpinās saziņu ar uzņēmējiem arī turpmāk.

Lielākā daļa jeb 71% sazvanīto nodokļu maksātāju bija informēti par valsts atbalsta veidiem, savukārt 24,1% par tiem nezināja. Puse aptaujāto zina, kādā veidā var pieteikties atbalsta saņemšanai, un 32,2% aptaujāto apstiprināja, ka plāno pieteikties kādam no valsts atbalsta veidiem. Tomēr vairāk nekā puse norādīja, ka neplāno pieteikties atbalstam, jo uzskata, ka saņems atteikumu, ir mainījuši darbības jomu vai norādīja citu iemeslu. Vienlaikus aptuveni piektā daļa aptaujāto nodokļu maksātāju norādīja, ka atbalsts tiem nav nepieciešams, jo tiek galā paši vai arī Covid-19 krīze nav ietekmējusi apgrozījumu.

FM pārstāvji atzīst, ka saziņa ar nodokļu maksātājiem ir saspringts, bet ļoti interesants darbs. Nepastarpināta informēšana ļauj labāk izprast aktuālo situāciju, kā arī pamudināt uzņēmējus uz rūpīgu situācijas izvērtēšanu un pieteikšanos. Sazvanītie uzņēmēji nereti sazinās atkārtoti, lai uzzinātu vairāk un vērtētu savas iespējas pieteikties atbalstam.

Jāatgādina, ka, lai palīdzētu pārvarēt Covid-19 infekcijas otro izplatīšanās vilni, krīzes skartajiem uzņēmumiem ir pieejams valsts atbalsts – grants apgrozāmo līdzekļu plūsmas krituma kompensēšanai. Līdz  9. februārim uzņēmumiem izmaksāti granti par 2 772 iesniegumiem kopumā 21 046 035 eiro apmērā. Savukārt dīkstāves atbalsti un algu subsīdijas izmaksātas 32 185 237 eiro apmērā.

Informācija par atbalstu Covid19 ietekmētajiem uzņēmējiem un strādājošajiem